FAQ

KAŠTIEĽ BOCIAN

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Historický zámek Bocian se spolu s obytným apartmánovým komplexem nachází přímo v centru Liptovského Mikuláše – Palúdzky.

Stavební práce budou zahájeny po odletu čápů v září roku 2022 a dokončena do 2 let od zahájení stavby.

Záleží pouze na vašem rozhodnutí. Můžete si vybrat ze 2 způsobů, které jsou popsány v našem hotelovém programu.

Koupí apartmánu získáte celou řadu výhod plynoucí z členství v Klubu 99. Vlastnictvím apartmánu získáte mnohem víc než jen víkendové rekreační sídlo, ale stanete se také spolumajitelem celého projektu, včetně wellness, lobby baru, foyer, recepce a fitness centra. Díky tomu také získáte exkluzivním přístup do vinotéky, zámeckého parku nebo Galerie Bocian.

Kromě toho můžete svůj nový byt zařadit do hotelového programu, který zajistí jeho užívání, bezstarostný pronájem a také pravidelný pasivní příjem.

Součástí každého bytu je i sklepní kóje a garážové stání.

Máte-li zájem o aktuální seznam volných bytů v Rezidenci Kaštieľ Bocian, jejich ceny, dispozice a všechny další informace, stačí, když kliknete na náš apartmánový ceník. Cena se rozumí včetně parkovacího stání a sklepní kóje.

Ano, při podpisu smlouvy o koupi apartmánu je možné uzavřít nájemní smlouvu s provozovatelem Rezidence Kaštieľ Bocian.

Apartmán se standardně dodává ve verzi bez zařízení. Pokud má budoucí majitel zájem o zaručený výnos, je nutné zakoupit předem definovaný balíček nábytku a vybavení bytu. Tento nábytek dodá budoucí provozovatel resortu.

Standardní splátkový kalendář je následující:

  1. splátka – rezervační poplatek ve výši 5 000 EUR, povinnost uzavřít smlouvu o budoucí koupi, a to do 14 dnů.
  2. splátka – 30 % kupní ceny (po odečtení již zaplaceného rezervačního poplatku ve výši 5 000 EUR) do 14 dnů po uzavření smlouvy o budoucí koupi.
  3. splátka – 40 % kupní ceny do 14 dnů po dokončení výstavby základové desky budovy.
  4. splátka – 20 % kupní ceny do 14 dnů po dokončení hrubé stavby budovy.
  5. splátka – 10 % kupní ceny do 14 dnů od dokončení stavby.

S developerem je možné vyjednávat o individuálních podmínkách splátkového kalendáře.

Fixní nájemné se platí čtvrtletně, tj. 4krát během kalendářního roku.

Pokud se rozhodnete pro investiční program s garantovanou roční úrokovou sazbou 7 %, budete platit pouze daň z nemovitosti a měsíční zálohu.

Na 3 roky s možností prodloužení.

Konkrétní apartmán si můžete rezervovat po zaplacení rezervačního poplatku ve výši 5 000 EUR. Poté je třeba do 14 dnů uzavřít smlouvu o budoucí koupi.

Přesné vybavení určí provozovatel Rezidence Kaštieľ Bocian 6 měsíců před zahájením provozu. Bude vybrán architektem resortu tak, aby splňoval všechny kvalitativní a estetické požadavky. Předběžně odhadovaná cena je 8 000 EUR za jednopokojový byt.

Pokud se rozhodnete pronajmout svůj apartmán provozovateli resortu, veškeré náklady na údržbu nemovitosti po dobu trvání nájemní smlouvy hradí provozovatel resortu.